01.11.2012

Life is short, enjoy you coffee


Budzę się radośnie, bo przecież sobota, bo nie trzeba do pracy, bo tak pięknie świeci słońce, bo nie trzeba do pracy...! Wymykam się z łóżka, by nie zbudzić śpiącego jeszcze TŻ, boso przemykam do kuchni  i dalej - niczym w reklamie - w ręku pudełko pełne magicznych kapsułek, dwie filiżanki wędrują na stolik, a ja naciskam przycisk w ekspresie Lavazza iii... i świat się zatrzymuje na moment w tej bajkowej chwili, gorąca para bucha gwałtownie, aromat  świeżo parzonej kawy wibruje w powietrzu, zaciągam się nim mocno, chciwie jak wonią najlepszych perfum... I nagle,w jednej chwili, TŻ tym kawowym rytuałem obudzony, podchodzi i tuli mnie, w ręku trzymając filiżankę świeżo zaparzonej, pysznej, czarnej, gorącej... "Chwilo, trwaj wiecznie, takaś pełna kras" - niczym książkowy Faust chciałoby się zakląć tę cudowną chwilę...

Tymczasem... Budzę  się radośnie, bo przecież sobota, bo nie trzeba do pracy, bo tak pięknie świeci słońce, bo nie trzeba do pracy...! Wymykam się z łóżka, by nie zbudzić śpiącego jeszcze TŻ, boso przemykam do kuchni, wyciągam dwa kubki, sypię kawę, pieczętuję wrzątkiem. Nie mam ekspresu, więc nie dzieje się żadna telewizyjna magia, nikt też nie przyjdzie do mnie do domu kręcić kolorowej reklamy. Więc zaciągam się bez przekonania tą rozpuszczalną lurą, plując sobie w zęby, że któregoś dnia wreszcie nie będę musiała. Bo choć w końcu TŻ też wstaje, też podchodzi i też przytula mnie serdecznie i ciepło, to wiem, że oboje po cichu chcemy w końcu tej kawy przez duże K; kawy, która nie będzie nas pobudzać wpierw do nieprzytomności, a później nagle nieoczekiwanie - jak obuchem w łeb i ziew, zieew, zieeeew... Chcemy kawy, która będzie smakować kawą, ale nie podrażni żołądka.  Chcemy kawy, która sprawi, że nasza magiczna chwila będzie trwała wiecznie, nawet gdy przez nieuwagę nikt nie wyszepcze Faustowego zaklęcia.

Life is short, enjoy your coffee - głosi napis z kuchennego obrazu. Pod obrazem - jak ulał - czeka miejsce na lavazzowy ekspres EP 950. Enjoy your coffee. Ech, chciałabym, chciała...7 komentarzy:

 1. Też bym chciała taki ekspres :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale narobiłaś ochoooty :) na dobrą dużą kawę!

  OdpowiedzUsuń
 3. marzy mi się jakiś fajny ekspres ze spieniaczem do mleka do mojego ukochanego latte :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Poproszę taką jutro o 7 mej:) Dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja sie nie dorobilam jeszcze ekspresu do kawy ale kiedys napewno kupie;P

  OdpowiedzUsuń
 6. When you want to buy Twitter followers, there are numerous packages
  on offer online. You can also attract twitter followers while offline.
  It is well known that time is the essence and you
  need twitter followers now, not tomorrow, not in a week, now.  My website: Epic Followers

  OdpowiedzUsuń
 7. It requires a lot of effort to break this habit of nail biting.
  Nail biting cream generally contains aloe and vitamins A and
  E and all the ingredients being used are natural.
  If you use NLP with personal hypnotherapy as well as
  hypnosis you certainly will recognize main outcomes easily.  Also visit my web blog :: How to stop biting nails

  OdpowiedzUsuń